Його завдання – перенести код на готовий сервер. Додаткові програми або оновлення звертаються до розробника. Мине багато часу, девелопер напише скрипт, і сісадмін встановить програму на сервер. Моя зарплата становила $5000, а наймали мене вже на Senior-позицію.

Team Lead — це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника. Середня зарплатня такого фахівця в Україні становить 3200 доларів на місяць. QA або Quality Assurance specialist — це досвідчений тестер, який відповідає за якість роботи команди, тобто перевіряє результат роботи розробників.

Розверніть Корабель Уроки Менеджменту Від Капітана Підводного Човна — 📚 Книжковий Клуб #9

Загалом, перш ніж справді підпустити мене до проєкту, він хотів зробити з мене «well carried out DevOps». На все це я ходив жалітися своїм «рабовласникам» з аутстафу, але безрезультатно. Джуніором можна вважати девопса з досвідом роботи на позиції від пів року до півтора року.
Ви стали свідком важливої події і маєте чим поділитися з редакцією? Пишіть нам, ми обов’язково зв’яжемося вакансія Middle+ DevOps Engineer з вами. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Просто щоб тримати себе у формі та розуміти ринок. Та в будь-якому випадку цей «трактор-досвід» дав мені багато з погляду розуміння абсолютно різних людей та адаптації до дуже незвичних факторів на роботі. Правил немає, і тебе можуть взяти на позицію, для якої ти недостатньо кваліфікований. Я сиджу у девопсівських чатах, і туди приходять люди Middle та Senior рівнів із запитаннями, які елементарно гугляться. Дивлячись на це, моє его тішиться — виявляється, я не так сильно обманював своїх колишніх роботодавців на місцях, де вважав себе недостатньо кваліфікованим. Основна думка, якої я у нього навчився, — правил немає, як і немає ринку.

Ньюзмейкерство протягом моєї роботи там відвалилося. Для них було запізно — тоді зіркою в цій галузі треба було ставати до 20 років. Кіберспорт загалом переживав перехідний період, клуби закривались, локальних маленьких LAN-турнірів уже майже не проводили, у всіх вдома з’явився гарний інтернет і комп’ютери.
Середня зарплатня в Україні таких програмістів — 3500 доларів на місяць. Серед M&A та Fundraising більше отримують спеціалісти з досвідом роботи від 3-4 років. При цьому в Junior-фахівців медіана зарплат становила $700, а в Senior — $2800.

Qa Engineer

Серед повідомлень була вакансія DevOps-інженера у маленькому стартапі в одній зі скандинавських країн. Паралельно я намагався увірватись в київську DevOps-тусовку. Ходив на місцеві вебінари, аби підчепити досвід з реальних робочих практик і зрозуміти, куди рухатися далі.
Профільна освіта для DevOps-інженера не є обов’язковою. Роботодавцям важливо, щоб людина була з досвідом або вміла автоматизувати процеси. Зазвичай у DevOps-інженери приходять із системних адміністраторів. Навички сисадміна дозволяють впоратися із більшістю завдань на початковому етапі.
➕ Останній, але не менш значущий плюс — це необов’язкове знання мов програмування. Так, із базою все одно доведеться ознайомитись, але це прийде поступово. Відповідно, це спрощує перехід із системного адміністрування чи навіть з іншої професії у DevOps.
Джун може заробляти $1 200, мідл —  $2 550, сіньйор — $4 000. З кожним роком набутого досвіду дохід підвищується майже на $1 000. DevOps – це не посада, а назва методології, Development та Operations (розробка та експлуатація).
Що робить і скільки заробляє DevOps Engineer
А для фахівців не лише роблять ринок зарплат прозорішим, а й допомагають без когнітивних упереджень об’єктивніше оцінювати себе. Project Manager – справжній виконроб на будівництві. Він розподіляє роботу, визначає пріоритети, контролює виконання і “гасить пожежі”. PM – нетехнічна посада, але більшість українських менеджерів проектів в IT – це колишні розробники або тестувальники. PM має 28 років, заробляє $ 2000 і має досвід роботи three,eight року. Тобто, Researcher та Business improvement executive – це “продавці” ще не готових проектів будівництва.
Рівень, який там показували фахівці, і робочі задачі мені «заходили», адже сильно відрізнялись від моїх базових задач. На одному з таких вебінарів наймали людей у великий аутстаф, і я написав їм. З’їздив на співбесіду, де мені одразу ж дали офер на $2500. Певний час я міркував над пропозицією, радився щодо цього з батьками.
Веде Telegram-канал, де ділиться досвідом SysOps та публікує поради, як стати DevOps Engineer. Зарплати в продуктових та аутсорсингових компаніях знаходяться на одному рівні, там же технічні та нетехнічні фахівці заробляють найбільше. Найменше DevOps-інженери отримують у профільних агентствах. Це не те, щоб погано, але це відрізняється від ідеї DevOps, яка має спростити кооперацію між розробниками та інженерами по інфраструктурі. Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує. Середня зарплата в категорії «IT, комп’ютери, інтернет» в Україні — грн.

Senior

В цей проміжок часу я потрапив до лікарні, здається, з постковідними ускладненнями. А коли мене виписали, вирішив послати дві роботи водночас до біса. Інша компанія сказала, що, мовляв, ти дуже крутий чувак, але маєш прогалини у знаннях, і «ми перетелефонуємо».

При переманюванні фахівця можуть пропонувати й більше, ніж у середньому для DevOps певного рівня. На інтерв’ю оцінюють логічне мислення, готовність до навчання. Цінується вміння самостійно знаходити інформацію та ставити запитання досвідченішим колегам. Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від growth + operations).
За словами Абдулліної, дискримінація може відбуватися не тільки за статтю, а й через супутні чинники. Наприклад, незаміжній пошукачці можуть відмовити в роботі через вірогідність декрету, а матері – оскільки та потребуватиме більше часу на догляд за дітьми. Головне – це боротись зі стереотипами і заохочувати жінок до вивчення IT.
Простими словами, потрібен працівник, який за гроші сміятиметься із жартів керівника. Якщо не підвищують заробітну плату, а натомість просто дають нову «личку» — треба слати такого роботодавця. Якщо кажуть, що ти й так заробляєш багато, у порівнянні з іншими співробітниками, — теж слати. І моментально надсилати CV куди тільки можна — краща пропозиція знайдеться завжди. Восени 2020 року я почав працювати на ще одну компанію, але там затримався лише на шість місяців. Виявилося, що два фултайми на сеньйорських позиціях — не для мене.

Researcher (дослідник) проводить дослідження ринку і робить висновки, які компанії можуть стати потенційними клієнтами. Business Development Executive/Inside Salesman (менеджера з продажу в ІТ) – шукає та приводить клієнтів. Один (дослідник) орієнтований на процес (дослідити ринок), інший (продавець) – спрямований на кінцевий результат (продати послуги).

Хто Такий Devops Engineer

Щоб бізнес отримував дохід, його сервіси повинні бути максимально стабільними. Тому в періоди максимального навантаження, наприклад в Чорну пʼятницю чи в Лігу чемпіонів, фахівцям потрібно бути на телефоні, щоб миттєво реагувати на проблеми. Якісна робота DevOps-інженерів здатна значно впливати на роботу компанії. Іноді навіть 1% оптимізації може зекономити мільярди доларів.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

5 × 3 =